Baza Wiedzy

Co to jest „numer części”?

Numer części to kod, który jednoznacznie identyfikuje pozycję magazynową. Celem tego kodu jest ułatwienie nam odniesienia się do tej konkretnej pozycji bez znajomości dodatkowych informacji, takich jak maszyna produkcyjna, marka maszyny, rozmiar części zapasów itp.

Co to jest pojemność baterii?

Pojemność baterii można opisać jako zawartość energii elektrycznej, która jest zwykle wyrażana w miliamperogodzinach (mAH). Jest to określane na podstawie ilości energii elektrycznej, którą akumulator jest w stanie dostarczyć – w określonych warunkach temperatury, szybkości rozładowania i końcowego napięcia akumulatora, przez cały określony czas. Jak można się domyślić, im wyższa pojemność baterii, tym wyższa MaH i tym dłużej bateria będzie działać. Dlatego w przypadku laptopów i innych urządzeń przenośnych, które są używane przez długi czas, preferowane są baterie o większej pojemności.

Co to jest wolt?

Wolt jest miarą ciśnienia lub siły elektrycznej. Określane jako „V” dla napięcia, różne wolty lub napięcia można znaleźć w bateriach o różnych właściwościach chemicznych. Na przykład akumulatory NiCd i NiMH są oparte na niklu, co zapewnia napięcie ogniwa około 1,2 V, podczas gdy ogniwo litowo-jonowe zapewnia napięcie 3,6 V/3,7 V.

Powiedziawszy to, napięcie dwóch ogniw baterii o tej samej chemii jest zawsze takie samo. Chociaż ich pojemności mogą się różnić, napięcie zawsze pozostaje takie samo. Podobnie ważne jest, aby napięcie ogniwa lub akumulatora zawsze odzwierciedlało napięcie wymagane przez urządzenie, w którym jest używane. Jeśli istnieje różnica między tymi dwoma, urządzenie będzie działać nieprawidłowo, a wystarczająca liczba usterek może również spowodować trwałe uszkodzenie.

Czy akumulatory litowo-jonowe mają wpływ na „efekt pamięci”?

Po prostu nie – akumulatory litowo-jonowe nie podlegają „efektowi pamięci”. Takie działanie skutkowałoby spadkiem pojemności lub napięcia akumulatora. Chociaż efekt pamięci nie ma wpływu na akumulatory litowo-jonowe, ma on wpływ na akumulatory NiCd i NiMH, ponieważ są one oparte na niklu. W związku z tym użytkownicy laptopów mogą stać się dość zardzewiali z powodu nieoczekiwanych przestojów.

Co to jest samorozładowanie?

Gdy bateria traci ładunek, gdy nie jest używana, nazywa się to samorozładowaniem. Jeśli akumulator nie jest używany, traci ładunek, a samorozładowanie jest największe po pełnym naładowaniu akumulatora przy pełnej pojemności. Istnieją inne czynniki, które wpływają na szybkość samorozładowania, w tym temperatura miejsca przechowywania akumulatora, a nawet obecna wilgotność. I to niezależnie od rodzaju baterii lub chemii. Akumulatory litowo-jonowe mają najniższy wskaźnik samorozładowania – od 5% do 10% miesięcznie; dość niski w porównaniu do 20% NiCd, 30% NiMh.

Co to jest cykl życia baterii?

Kiedy obliczasz, ile razy akumulator może być ładowany i rozładowywany, zanim ulegnie awarii, mierzysz cykl życia akumulatora. Tak więc jeden cykl akumulatora jest definiowany jako pełne naładowanie, po którym następuje pełne rozładowanie.

Co to jest żywotność baterii?

Żywotność baterii, jak można podejrzewać, jest miarą liczby cykli baterii, które bateria może zapewnić, zanim „umiera” i wymaga całkowitej wymiany. Żywotność baterii różni się w zależności od składu chemicznego, ale baterie litowo-jonowe zwykle zapewniają około 500-700 cykli ładowania/rozładowania.

Jakie środki ostrożności należy zachować podczas przechowywania baterii do laptopów?

Ciepło i metalowe przedmioty nie działają dobrze z bateriami laptopa. Najlepsze praktyki obejmują wyjmowanie baterii laptopa i przechowywanie ich w suchym i chłodnym miejscu. Podczas przechowywania akumulatory powinny być rozładowane do 40%. Nie zaleca się dłuższego przechowywania akumulatorów litowo-jonowych przez okres dłuższy niż trzy miesiące.

Jak znaleźć specyfikację baterii laptopa?

Istnieje kilka różnych typów i rozmiarów baterii do laptopów. Aby określić, jaką masz baterię laptopa, wyjmij baterię z laptopa i spójrz na dolną lub górną część baterii.

Jeśli nie znasz modelu baterii swojego komputera, możesz wysłać zrzut ekranu baterii do naszego działu obsługi klienta e-mailem, aby zapytać.

Email: info@baterialaptopa.com.

Back To Top
Menu